Spojení šperků a minimalismu

Když se zamyslíme nad definicí minimalismu, první věc, která většinu lidí napadne, je "méně". Hudební minimalismus vyžaduje méně nástrojů a jednodušší melodie. Minimalistické umění používá méně barev, redukované motivy a jednoduché tvary. V módě znamená méně zdobení, jednoduché linie, ostré tvary, důraz na detail a omezená barevná schémata. Minimalismus můžeme doslova vyjádřit jako "méně je více". Menší množství sytějších barev, jednodušší tvary, umění, které nabízí více prostoru a více ticha.

Minimalismus v šatníku

Máte spoustu oblečení, které se skoro ani nevejde do skříně a místo toho, aby vás pohled na množství triček a bot naplňoval radostí, máte naopak chuť všeho se zbavit? Pak jste právě vy ideálním adeptem na minimalistický šatník, který je založený na tom, že máte ve skříni jen několik kousků, které je však možné snadno s ostatními kombinovat. Tyto kousky by měly ideálně být nadčasové a vysoce kvalitní.

Tip: Jakého oblečení se zbavit?

Rozhodli jste se pročistit skříň a uvažujete nad tím, jakého oblečení se zbavit? Někteří doporučují vzdát se těch věcí, které jste na sobě neměli rok, jiní zase všech kousků, které ve vás nevyvolávají pozitivní emoce. Pokud je oblečení v dobrém stavu, samozřejmě ho nemusíte vyhazovat, ale můžete ho například darovat potřebným (zvláště v situacích, kdy je to třeba více než kdy jindy) nebo prodat na některém z internetových bazarů.

K minimalistickému šatníku minimalistické šperky

Minimalismus rozhodně není o tom, že nebudete mít žádné doplňky, jako spíš o tom, že si pořídíte doplňky, které se hodí téměř ke všemu. Minimalistické šperky jsou velmi elegantní, nadčasové a nevycházejí z módy. Skvěle budou vypadat v kombinaci s šaty i tričkem. Vzít si je tak můžete do divadla, na ples, do práce i na kávu s kamarádkou.

Další důvody, proč si oblíbíte minimalistické šperky

Minimalistické šperky se skvěle kombinují jak s oblečením, tak mezi sebou. Stejně jako je oblíbené vrstvení u oblečení, je oblíbené i u šperků. Pokud si například ozdobíte ruku třemi minimalistickými šperky, získáte zcela jedinečný vzhled.

Tipy na minimalistické prsteny

Říká se, že jsou ruce naší vizitkou. Tou nejlepší vizitkou se stanou, pokud je ozdobíte krásnými minimalistickými prsteny. Na vaší ruce se bude vyjímat například spirálový prsten, prsten ve tvaru Chevron, nebo jemný prsten se zirkonem.

Tipy na minimalistické náhrdelníky

Jak vyšperkovat každý outfit k dokonalosti? Odpověď na tuto otázku přinášejí minimalistické náhrdelníky, které udělají skvělý dojem na vaše okolí. Naším tipem je oboustranný náhrdelník se srdcem, kruhový náhrdelník, nebo kruhový náhrdelník s krystalem.

Tipy na minimalistické náramky

Náramky by rozhodně měly mít ve vaší šperkovnici své místo, poutají totiž pohled k vašim krásným rukám a obyčejný outfit promění v neobyčejný. Zvolit můžete například otevřený náramek s dvojitou kuličkou nebo oblíbený vzor nekonečna.

Tipy n minimalistické náušnice

Vaši tvář zase rozzáří minimalistické náušnice, které nebudete chtít sundat. Co třeba udělat si radost náušnicemi ve tvaru tyčinek nebo jednoduchými kruhovými náušnicemi.

 

Pokud máte rádi šperky, které se hodí ke všemu a jsou velmi vkusné a elegantní, nechejte se okouzlit minimalistickými šperky od Zovero.